Koľko zákazníkov používa vyhľadávanie? Zistite v našom e-booku!

96 % nárast konverznej miery vyhľadávania na SpokojenýPes.cz

Jeden z najväčších českých pet-shopov: S vyhľadávaním od Luigi's Boxu nám dramaticky stúpla konverzná miera vyhľadávania.

96 % nárast konverznej miery vyhľadávania na SpokojenýPes.cz

Keď Soňa Fialková zakladala e-shop SpokojenýPes.cz, netušila, aký zožne úspech. S 25 000 objednávkami mesačne sa radí medzi najväčšie české e-shopy.

V roku 2016 oslovil SpokojenýPes spoločnosť Programia, aby im vytvorili nový layout pre e-shop.

Programia si všimla, že SpokojenýPes používal generický search, ktorý nebral ohľad na špecifickosť ich produktov. Konverzná miera searchu bola len 7,6 %, ale potenciál bol oveľa vyšší.

Zvýšenie konverznej miery v priebehu týždňa

Programia navrhla implementáciu dvoch produktov Luigi’s Boxu, aby bol e-shop schopný efektívnejšie obslúžiť zákazníkov, ktorí mali problém nájsť želané produkty:

  • Luigi’s Box Analytics – analytika searchu, ktorá skúma interakcie medzi vyhľadávaniami na webe, search enginom a obsahom, na základe čoho vyhodnocuje jeho efektivitu
  • Našepkávač (Autocomplete) – našepkávač, ktorý aktívne pomáha zákazníkom prekonať najčastejšie problémy spojené s generickými webovými searchmi

+96%

Konverzná miera vyhľadávania stúpla zo 7,6 % na 14 %

Na ďalšie zefektívnenie fukcie webového vyhľadávania bolo potrebné venovať sa samotnému search enginu. Programia pre klienta navrhla personalizované riešenie zohľadňujúce špecifickosť terminológie odvetvia a potrieb zákazníkov.

Search spustili v apríli 2018 a spoločná konverzná miera našepkávača Luigi’s Boxu a searchu od Programie predstavuje viac ako 30 %.

30%

Nové vyhľadávanie s našepkávačom zvýšilo konverznú mieru vyhľadávania zo 14,9 % na 30 %

Luigi’s Box was a real eye-opener for us

Luigi’s Box was a real eye-opener for us. E-shoppers often forget to care about customer experience and invest too many resources into advertising. Luigi's Box showed us what we could gain if we did care about our search.

Soňa Fialková
CEO, SpokojenýPes

Záver

Podrobná analytika, rýchly našepkávač a personalizovaný search pomohol e-shopu SpokojenýPes výrazne zvýšiť konverznú mieru searchu. V spolupráci s Programiou sme klientovi pomohli lepšie cieliť nových zákazníkov a uspokojovať potreby existujúcich.

7.6%
konverzná miera searchu bez Luigi’s Boxu
14.9%
konverzná miera searchu s našepkávačom od Luigi’s Boxu
30%
konverzná miera searchu s našepkávačom od Luigi’s Boxu a searchom od Programie

Ako naši klienti profitujú z Luigi's Box

Ako Muziker spolu s Luigi’s Boxom vylepšili odporúčania produktov

Pripravení na inšpiráciu? Prečítajte sa na našu prípadovú štúdiu a dozviete sa ako Muziker a Luigi's Box spoločne zmenili online odporúčania produktov.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Nárast konverzií e-shopu Diego o 28 %

Diego je známy predajca podlahových krytín v regióne strednej a východnej Európy, ktorý sa rozhodol použiť riešenie Luigi's Boxu vo svojom e-shope a prinieslo mu to vynikajúce výsledky.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Exisport dosahuje impozantný nárast CTR v recommenderi o viac než 50%

Testy jednoznačne preukázali, že Recommender od Luigi’s Boxu má oveľa lepšie výsledky, ako pôvodné recommendre. Naviac nasadením v kategóriách získali ďalšie cenné transakcie.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Datart: Kúzlo za 19% nárastom konverzií? A/B test

Po vyhodnotení výsledkov A/B testov vyhľadávania sa Luigi's Box riešenie preukázalo ako preukázateľne lepšie oproti pôvodnej verzii.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Správne odporúčania dokážu zvýšiť konverzie aj niekoľkonásobne

Luigi’s Box Recommender ponúka celý rad výhod, s ktorými môžete pohodlne zvýšiť obrat vášho e-shopu.

Prečítajte si prípadovú štúdiu
;