NOVINKA: Štandardy a poznatky o vyhľadávaní v e-commerce. Kliknite sem pre aktualizované dáta za 2024.

Zvýšenie konverzného pomeru o 230 % pre vybraný segment produktov

Dr.Max patrí medzi lídrov na trhu online lekární. V ponuke má viac než 12 000 produktov.

Zvýšenie konverzného pomeru o 230 % pre vybraný segment produktov
Logo Dr.Max
247
kamenných predajní
>500k
vyhľadávaní mesačne
60%
tržby z vyhľadávania

Dr.Max patrí medzi lídrov na trhu online lekární. Ponúka viac než 12 000 produktov – lieky, výživové doplnky, produkty pre matky s deťmi, dermokozmetiku, zdravotnícke pomôcky a veterinárne prípravky.

Na zlepšovaní nákupného procesu a dizajne e-shopu v Dr.Max neustále pracuje tím špecialistov, ktorému sa v spolupráci s agentúrou Media and Digital Services podarilo pomocou Luigi’s Boxu zdokonaliť vyhľadávanie na webe.

Luigi’s Box identified weak points

Luigi’s Box helped us identify weak points in our on-site search and has been providing additional data not available in Google Analytics. Thanks to the well organized and intuitive dashboard, we can easily analyze changes and effectively react to them.

Andrej Uhrík & Juraj Rariga
E-Commerce Specialists

Luigi’s Box sme nasadili na www.drmax.sk v apríli 2017. Už počas mesačného pozorovania sme odhalili množstvo menších i väčších nedostatkov priamo súvisiach s vyhľadavaním. Typický problém vyhľadávania bolo napr. (ne)zvládanie preklepov, alebo nenájdenie produktovktoré nie je možné kúpiť online. Ak takéto produkty vyhľadávač nenašiel, návštevníci si to mylne vysvetľovali tak, že ich Dr.Max nemá v ponuke ani v kamenných lekárňach.

Výsledky

Nárast konverzného pomeru zlepšením našepkávača

+10%

Viac ako 19 % návštevníkov použilo pri vyhľadávaní našepkávač (autocomplete), a preto bolo jej "vyladenie" jednou z priorít projektu. Vďaka zisteniam Luigi’s Boxu sa nám podarilo zvýšiť priemernú mieru konverzie našepkávača až o 10%.

Menej vyhľadávaní bez výsledkov

-9%

Veľmi častým a zároveň najkritickejším problémom vyhľadávania je, ak nedokáže správne zareagovať napr. pri preklepe v názve produktu, nesprávnej diakritike, prípadne pri zadaní synonyma, ktoré nemá priradené v slovníku. Pomocou zistení z Luigi’s Boxu sa nám podarilo už po mesiaci znížiť výskyt vyhľadávaní bez výsledkov o 9 %.

Zvýšenie konverzného pomeru pre vybraný segment produktov

+230%

Pri vybranej skupine produktov sa nám na základe zmien, ktoré vyplynuli zo zistení Luigi’s Boxu podarilo v priebehu jedného mesiaca zvýšiť priemernú mieru konverzie až o 230%. Zmeny súviseli s rozšírením ponuky alternatívnych produktov, pridaním ďalších kľúčových slov k produktom a pod.

Výrazné zlepšenie nastalo aj vo vyhľadávaní a pri aktívnych kampaniach v segmente Matka a dieťa.

Po vyhľadaní produktu, ktorý nebolo možné kúpiť v e-shope sa podarilo návštevníkov presmerovať na samostatnú stránku, kde mali možnosť si overiť dostupnosť produktu na konkrétnych pobočkách.

S použitím Analytiky Luigi’s Box sa dajú tiež sledovať trendy vo vyhľadávaniach a nákupoch, na ktoré vplýva sezónnosť, počasie, prípadne aktuálna chorobnosť populácie.

Ako naši klienti profitujú z Luigi's Box

Ako Muziker spolu s Luigi’s Boxom vylepšili odporúčania produktov

Pripravení na inšpiráciu? Prečítajte sa na našu prípadovú štúdiu a dozviete sa ako Muziker a Luigi's Box spoločne zmenili online odporúčania produktov.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Nárast konverzií e-shopu Diego o 28 %

Diego je známy predajca podlahových krytín v regióne strednej a východnej Európy, ktorý sa rozhodol použiť riešenie Luigi's Boxu vo svojom e-shope a prinieslo mu to vynikajúce výsledky.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Exisport dosahuje impozantný nárast CTR v recommenderi o viac než 50%

Testy jednoznačne preukázali, že Recommender od Luigi’s Boxu má oveľa lepšie výsledky, ako pôvodné recommendre. Naviac nasadením v kategóriách získali ďalšie cenné transakcie.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Datart: Kúzlo za 19% nárastom konverzií? A/B test

Po vyhodnotení výsledkov A/B testov vyhľadávania sa Luigi's Box riešenie preukázalo ako preukázateľne lepšie oproti pôvodnej verzii.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Správne odporúčania dokážu zvýšiť konverzie aj niekoľkonásobne

Luigi’s Box Recommender ponúka celý rad výhod, s ktorými môžete pohodlne zvýšiť obrat vášho e-shopu.

Prečítajte si prípadovú štúdiu
;