Koľko zákazníkov používa vyhľadávanie? Zistite v našom e-booku!

Konverzná miera z našepkávača Mountfieldu sa zvýšila o 67 %

Najväčšiemu predajcovi záhradných potrieb v Česku a na Slovensku sa vďaka Luigi's Boxu podarilo zvýšiť konverznú mieru našepkávača o 67 %.

Konverzná miera z našepkávača Mountfieldu sa zvýšila o 67 %

Najväčší predajca záhradných potrieb

Mountfield začínal pred 30 rokmi s jednou predajňou v stredočeských Mnichoviciach. Dnes je to najväčší predajca záhradných potrieb v Česku a na Slovensku so 77 kamennými predajňami.

S postupným rastom firmy rástol aj význam online predaja. V Mountfielde preto hľadali možnosti, ako rast čo najlepšie podporiť. Jednou z možností bolo vyhľadávanie.

Nedostatky existujúceho searchu

V Mountfielde efektivitu svojho vyhľadávania pravidelne sledovali v Google Analytics. Preto poznali jeho nedostatky a vedeli, kde je priestor na zlepšenie. Najzásadnejšie boli tieto dva problémy:

  • vyhľadávanie si nevedelo poradiť s preklepmi
  • našepkávač nebol dostatočne rýchly

Konkrétne prípady, v ktorých v Mountfielde zbytočne prichádzali o zákazníkov však videli až po nasadení nášho analytického nástroja Luigi’s Box Analytics, ktorý prehľadne združuje dáta o efektivite vyhľadávania.

Implementácia našepkávača

Na základe analytických dáta sa v Mountfielde rozhodli pre nasadenie nášho našepkávača. Na vyhodnotenie jeho efektivity sme porovnali obdobia 2 mesiace pred a 2 mesiace po nasadení nástroja (jún a júl 2019 vs. august a september 2019).

Increased search conversions by 33%

Luigi's Box Autocomplete increased our conversions by 33%, even when its use dropped by 30%.

David Linhart
Head of E‑Commerce, Mountfield

Napriek 30 % poklesu kliknutí na produkty v našepkávači stúpol celkový počet konverzií z našepkávača o 33 %. Vyšší počet nákupov pri nižšom počte zobrazení produktov naznačuje, že výsledky v našepkávači od Luigi’s Boxu zobrazovali zákazníkom podstatne relevantnejšie produkty.

67,3%

zvýšenie konverznej miery z našepkávača

Pozitívny vplyv Luigi’s Boxu na predaje Mountfieldu potvrdzuje aj nárast konverznej miery z našepkávača o 67,3 %. Kým pri pôvodnom riešení predstavovala konverzná miera z našepkávača 5,2 %, po integrovaní Luigi’s Boxu stúpla až na 8,7 %.

Výsledky

Ako naši klienti profitujú z Luigi's Box

Exisport dosahuje impozantný nárast CTR v recommenderi o viac než 50%

Testy jednoznačne preukázali, že Recommender od Luigi’s Boxu má oveľa lepšie výsledky, ako pôvodné recommendre. Naviac nasadením v kategóriách získali ďalšie cenné transakcie.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Datart: Kúzlo za 19% nárastom konverzií? A/B test

Po vyhodnotení výsledkov A/B testov vyhľadávania sa Luigi's Box riešenie preukázalo ako preukázateľne lepšie oproti pôvodnej verzii.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Správne odporúčania dokážu zvýšiť konverzie aj niekoľkonásobne

Luigi’s Box Recommender ponúka celý rad výhod, s ktorými môžete pohodlne zvýšiť obrat vášho e‑shopu.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Konverzie z vyhľadávania sa nám zvýšili o 10 %

Ako sme pomohli členovi najväčšej lekárenskej siete v EÚ zvýšiť pomer konverzií z vyhľadávania o 9,49 % vďaka nášmu intuitívnemu vyhľadávaniu.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Ako sme si poradili s 120 miliónmi požiadaviek mesačne na deviatich doménach

Answear je jeden z najväčších online obchodov s oblečením v CEE regióne. Počas integrácie searchu sme pre klienta vyvíjali viacero funkcií.

Prečítajte si prípadovú štúdiu
;