Gandalf: Zvýšenie AOV z vyhľadávania o +9,4 %

Gandalf.com.pl je poľský e-shop s viac ako 300 000 knihami, audioknihami, elektronickými knihami, hudbou, filmami, hrami a podobne.

Gandalf: Zvýšenie AOV z vyhľadávania o +9,4 %
gandalf logo

Gandalf.com.pl, ktorý bol pôvodne založený ako online kníhkupectvo v roku 2004, sa vyvinul vo významný poľský e-shop, ktorého hlavnou cieľovou skupinou sú ľudia so záujmom o literatúru, kultúru a zábavu. Využíva moderné logistické a e-commerce riešenia na poskytovanie výnimočných služieb a zabezpečenie rýchleho dodania širokého sortimentu viac ako 300 000 produktov vrátane kníh, audiokníh, elektronických kníh, hudby, filmov, hier, hračiek, papierových výrobkov a kozmetiky. Vďaka svojmu odhodlaniu sa Gandalf.com.pl stal miestom, ktoré navštevujú milióny ľudí v Poľsku, ktorí chcú obohatiť svoje domáce zbierky o nové predmety z oblasti kultúry a zábavy.

Vývoj vlastného vyhľadávača je nákladný

Tím v Gandalf.com.pl sa rozhodol vylepšiť svoj vyhľadávač, no neboli si istí, či ďalej vyvíjať už existujúci, ktorý mali na stránke, alebo si vybrať hotové riešenie, ktoré je k dispozícii na trhu. Po preskúmaní trhu si uvedomili, že vývoj vo vlastnej réžií by bol náročný a preto nadviazali spoluprácu s Luigi’s Boxom. Čas a jednoduchosť implementácie boli rozhodujúcimi faktormi pri rozhodovaní a Luigi’s Box dokonale splnil všetky funkčné požiadavky.

Funkcia Search od Luigi's Boxu na stránke Gandalf's

Prekvapivo jednoduchá integrácia

Tím Gandalf.com.pl ocenil jednoduchú implementáciu a rýchle nasadenie Luigi’s Boxu na ich e-shope. Po implementácii sme sa dohodli na vykonaní A/B testovania, v ktorom sme otestovali ich pôvodné riešenie vyhľadávania s riešením Luigi’s Boxu.

A/B testovanie vyhľadávania prebiehalo od 13. januára do 12. februára 2023 a jeho hlavným cieľom bolo zistiť, či používanie funkcie Search od Luigi’s Boxu spôsobí na polovici relácií nárast predaja, transakcií a AOV.

Príjmy zo Searchu

Transakcie zo Searchu

AOV zo Searchu

Miera konverzie zo Searchu

Po nasadení Luigi’s Boxu v e-shope Gandalf sme zaznamenali zvýšenie miery konverzie a priemernej hodnoty objednávky.

Pozrite sa, ako sa vyhľadávanie Luigi’s Box bez problémov dopĺňa s dizajnom Gandalf.com.pl:

Luigi's Box Search implemented at Gandalf website
Luigi's Box Search implemented at Gandalf website

Ďalšie zlepšovanie

Spolupráca medzi Luigi’s Boxom a tímom Gandalf sa tu však nekončí. Naši customer success manažéri sa starajú o to, ako naše produkty pomáhajú klientom, a aktívne komunikujú s Gandalf tímom , aby im pomohli vyťažiť z Luigi’s Boxu maximum. Po úspešnom spustení naši špecialisti pracovali na doladení funkcie Search tak aby bola dokonale prispôsobená e-shopu a jeho obchodným cieľom.

Pokračovali sme v práci na:

  • Boostovaní produktov na základe atribútov, ako je obľúbenosť, trendovosť a dostupnosť – prebehlo dodatočné školenie na využitie tejto funkcie pomocou aplikácie Luigi’s Box.
  • Optimalizácii filtrovania a pridávania ďalších parametrov špeciálne pre učebnice počas vrcholiacej školskej sezóny.
  • Zlepšení funkcie Našepkávač pridaním ďalšieho informačného poľa do výsledkov – napr. pevná väzba, viazaná väzba, audio alebo e-kniha, ak ide o napríklad o knihy.

Zhrnutie

Po nasadení funkcie Search došlo k nárastu:

  • +10,83 % v hodnote konverzií
  • +2,7 % v transakciách
  • +9,40 % priemernej hodnoty objednávky
  • +4,42 % miery konverzií

Ako naši klienti profitujú z Luigi's Box

11teamsports dosiahol s našou pomocou 38,46% nárast AOV

Zistite, ako 11teamsports dosiahol 38,46% nárast hodnoty košíka! Luigi's Box mení vyhľadávanie v najlepšom európskom obchode s tímovými športmi.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Druck.at: Nárast miery konverzie z vyhľadávania o 113,51 %

Pozrite si pozoruhodný 113,51% nárast konverzií pri vyhľadávaní na druck.at! Luigi's Box revolučne zmenil svoje vyhľadávanie, čím pozdvihol popredného rakúskeho poskytovateľa online tlače.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Real Dutch: Až o 48% menej vyhľadávaní bez výsledkov

Real Dutch Food znížil počet "vyhľadávaní bez výsledkov" o 48 %, takže zákazníci už lepšie nájdu to, čo hľadajú.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Našepkávač na mieru pre Zoot zvýšil mieru konverzií o 2,5%

Zoot je e-shop s módou, ktorý je súčasťou najväčšieho českého módneho reťazca Digital People. Spolu so svojou podznačkou Bibloo pôsobí v 11 európskych krajinách a ponúka viac ako 1 milión produktov od 300 módnych značiek.

Prečítajte si prípadovú štúdiu

Gandalf: Zvýšenie AOV z vyhľadávania o +9,4 %

Gandalf.com.pl je poľský e-shop s viac ako 300 000 knihami, audioknihami, elektronickými knihami, hudbou, filmami, hrami a podobne.

Prečítajte si prípadovú štúdiu
;