Koľko zákazníkov používa vyhľadávanie? Zistite v našom e-booku!

Vyhľadávanie pre e-shop s potravinami

Vyhľadávanie na stránkach s potravinami

Prvá vec, ktorú návštevníci najčastejšie urobia, keď vstúpia na váš web, je použitie vyhľadávacieho panela. Preto je efektívny vyhľadávací nástroj nevyhnutnosťou. Vyhľadávanie na stránkach je funkcionalita, ktorá umožňuje používateľom rýchlo a presne vyhľadávať obsah danej webovej lokality (webové stránky, katalógy produktov, články, videá a oveľa viac), ktoré sa často označujú ako relevantné. Je to zásadná funkcia pre každého elektronického obchodu a internetové obchody s potravinami nie sú výnimkou.

Luigi's Box Search

Luigi’s Box AI-powered site search pomáha zákazníkom nájsť to, čo hľadajú, predpovedá zámer zákazníkov už od prvej interakcie, zlepšuje personalizáciu obsahu webových stránok a relevantnosť výsledkov. Tento nástroj si pri vyhľadávaní ľahko si poradí s preklepmi, synonymami, diakritikou a dlhšími štruktúrami slov.

Okrem toho s rozšíreným vyhľadávaním na webe Luigi’s Box môžete svojim zákazníkom pomôcť ľahšie nájsť to, po čo prišli, pomocou funkcií, ako sú hlasové vyhľadávanie, inteligentné kódy produktov alebo rôzne varianty produktov čím poskytnete zákazníkom komplexnejší výber.

Umožnite zákazníkom vychutnať si vyhľadávanie na mobilných zariadeniach bez ohľadu na veľkosť obrazovky. Uľahčite im vyhľadávanie dodatočných informácií, ako sú dodacie hodiny, cenník atď., na vašej stránke tým, že ju sprehľadníte

Ako inak môžete použiť Luigi's Box v e-shope?

Luigi’s Box ponúka aj ďalšie jedinečné funkcie, ako napríklad odporúčania produktov od Luigi’s Box Recommender. Ten odporúča relevantné produkty na základe preferencií a predchádzajúcich vyhľadávaní. Recommender tiež poskytuje návrhy pre väčšinu nákupov a vypredaných produktov, takže zákazníci neodídu bez nákupu, aj keď produkt, pre ktorý prišli, už nie je dostupný.

Luigi’s Box tiež ponúka analytiku vyhľadávania, ktorá vám dá  prehľad o vyhľadávaniach zákazníkov, najčastejšie nakupovaných položkách za určité obdobie a ďalších trendoch, ktoré vám pomôžu s merchandisingom.

A v neposlednom rade funkcia Luigi’s Box Product Listing podporuje predaj a konverzie tým, že zlepšuje používateľský zážitok z prehliadania webu. Zákazníci môžu ľahko nájsť vhodný produkt, skontrolovať jeho vlastnosti, porovnať ho s inými produktami a nakoniec si ho kúpiť. Používanie týchto funkcií nijak nespomalí váš web.

Dôveruje nám viac ako 3 000 e-shopov

Výhody používania funkcií Luigis's Box v e-shope s potravinami

Pozrite sa, ako nástroje Luigi’s Box pomohli obľúbenému obchodu s potravinami a jednému z najväčších českých online predajcov potravín. Optimalizáciou ich vyhľadávania sme nie len zvýšili konverzie vo vyhľadávaní, ale tiež znížili mieru odchodov o 38% a počet vyhľadávaní bez výsledku až o 74%.

Pozrite sa, ako Košík.cz pomocou Luigi's Box nástrojov zvýšil konverzný pomer z vyhľadávania o 10,5 %​

Tieto výsledky sú skvelé, pretože aj pomocou malých zmien sme dosiahli relevantnejšie výsledky vyhľadávania a zlepšili používateľský zážitok pri nákupe. Nie je to úžasné?

arrow top right
G2 Recenzie

Hodnotenie objavovania produktov

Zistite, ako používatelia G2 hodnotili funkcie objavovania produktov pre e-commerce k 13. júnu 2023.

Hodnotenia
Luigi's Box
Algolia
Doofinder
Searchspring
Odporúčania
Odporúčania Luigi's Box
92%
Odpovede: 44
Odporúčania Algolia
87%
Odpovede: 31
Odporúčania Doofinder
89%
Odpovede: 73
Odporúčania Searchspring
84%
Odpovede: 21
Konverzie
Konverzie Luigi's Box
86%
Odpovede: 43
Konverzie Algolia
82%
Odpovede: 33
Konverzie Doofinder
87%
Odpovede: 77
Konverzie Searchspring
84%
Odpovede: 23
Prispôsobenie
Prispôsobenie Luigi's Box
88%
Odpovede: 37
Prispôsobenie Algolia
83%
Odpovede: 35
Prispôsobenie Doofinder
85%
Odpovede: 78
Prispôsobenie Searchspring
84%
Odpovede: 23
Fazetové vyhľadávanie
Fazetové vyhľadávanie Luigi's Box
91%
Odpovede: 35
Fazetové vyhľadávanie Algolia
88.5%
Odpovede: 37
Fazetové vyhľadávanie Doofinder
87%
Odpovede: 74
Fazetové vyhľadávanie Searchspring
91%
Odpovede: 25
Hodnotenie a relevantnosť
Hodnotenie a relevantnosť Luigi's Box
92%
Odpovede: 41
Hodnotenie a relevantnosť Algolia
91%
Odpovede: 43
Hodnotenie a relevantnosť Doofinder
90%
Odpovede: 79
Hodnotenie a relevantnosť Searchspring
87%
Odpovede: 25

Prečo je Luigi's Box vhodné riešenie pre vyhľadávanie v e-shopoch s potravinami?

Aké sú výhody používania vyhľadávania na stránkach?

Efektívne vyhľadávanie zlepšuje použiteľnosť webu, pretože vaši zákazníci ľahko nájdu to, čo hľadali a následne aj s vyššou pravdepodobnosťou nakúpia. Preto vám správne vyhľadávanie môže zvýšiť predaj a znížiť mieru okamžitých odchodov.

Prečo váš e-shop s potravinami potrebuje kvalitné riešenie pre vyhľadávanie?

Naša štúdia ukázala, že takmer 25 % návštevníkov webových stránok online potravín používa vyhľadávanie na nájdenie požadovaných produktov. To je štvrtina návštevnosti webových stránok, ktorá má negatívny zážitok z nakupovania, ak vyhľadávanie nefunguje dobre, čo znamená, že prichádzate o potenciálny predaj.